zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stołach podczas zajęć
Ogólnopolska Noc Bibliotek już za nami. Raz jeszcze dziękujemy paniom z KGW Bibice za wspaniałe ciasto i przekąski oraz panu Piotrowi z Biblioteki Szkolnej w SP Bibice za pomoc w warsztatach i przy obsłudze komputerowego sprzętu. Wieczór w Bibliotece zaczął się dość wcześnie, bo już o 19 pierwsi uczestnicy zaczęli się schodzić. Mieliśmy trochę napięty grafik, ponieważ w planach była jeszcze wieczorna projekcja filmu udostępnionego specjalnie na tą okazję. Ale wszystko po kolei.

zdjęcie prac wykonanych przez dzieci

Kiedy już każdy uczestnik zajął swoje miejsce, mogliśmy zaczynać. A czekało nas nie lada wyzwanie - do ozdobienia mieliśmy pokaźny segregator z tyłem w kształcie kamieniczki. Bardzo przydatna rzecz, w której można przechowywać, m.in prace plastyczne lub luźne kartki ze szkoły. Gdy pierwsza warstwa specjalnego podkładu została nałożona gąbeczką, można było przejść do właściwego koloru. Między "wklepywaniem" jednego koloru a drugim, należało także pomalować pojedyncze elementy pracy czyli okienka i parapety. A kiedy to już też wyschło ( przy pomocy suszarek ) zabraliśmy się do klejenia. Efekt końcowy naprawdę zachwycił. Po wspólnym szybkim sprzątaniu i posileniu się smakołykami, dzieciaki z chęcią zasiadły do wspólnego oglądania filmu pt. "Moja mama gorylica". Dzięki zapachowi popcornu, który unosił się w całej sali, najmłodsi mogli poczuć się jak w kinie.

oficjanu plakat nocy bibliotek

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia niebawem!