Z okazji XIII Małopolskich Dni Książki obchodzonych pod hasłem  „Książka i Róża” w dniu 24 kwietnia  w bibliotece  odbyło się spotkanie autorskie i warsztaty plastyczne dla najmłodszych czytelników z Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach pod opieką wychowawczyń Pani Barbary Magiera i Małgorzaty Krewniak.

Z okazji XIII Małopolskich Dni Książki obchodzonych pod hasłem  „Książka i Róża” w dniu 24 kwietnia  w bibliotece  odbyło się spotkanie autorskie i warsztaty plastyczne dla najmłodszych czytelników z Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach pod opieką wychowawczyń Pani Barbary Magiera i Małgorzaty Krewniak.

Naszym gościem była Pani Elżbieta Wasiuczyńska – polska malarka, ilustratorka książek dla dzieci. Autorka znana m.in. z takich książeczek jak : „Pan Kuleczka”, „Bajka o ślimaku Kacperku”, kilku bajek z kolekcji Dziecka – „Jaś i Małgosia”, „Brzydkie kaczątko”, „O rybaku i złotej rybce, „Pan Twardowski”, „Kot w butach” i „Smok Wawelski”.

Pani Elżbieta Wasiuczyńska jest autorką ilustracji do ponad 20 książek. Wiele z nich otrzymało liczne nagrody i wyróżnienia. Książka autorska „Mój pierwszy alfabet” zdobyła prestiżową nagrodę w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2009. Jej książeczki są mądre i zabawne z oryginalną szatą graficzną, bajecznie kolorowe, ciepłe i przyjazne dla dzieci.

Podczas spotkania autorka prezentowała swoje autorskie książki, czytała fragmenty ulubionego przez dzieci „Pana Kuleczki”. Ilustratorka zapoznała dzieci z różnymi technikami plastycznymi stosowanymi w swoich pracach. Podczas zajęć dzieci wyczarowały piękne postacie ludzików. Kredkami i wycinankami z kolorowego papieru próbowały jak najbardziej realistycznie przedstawić samego siebie i  najlepszego przyjaciela. Wspaniałej twórczej zabawy z naszym gościem było co nie miara. Wykonane małe, sympatyczne, barwne ludziki trzymające się za ręce utworzyły krąg przyjaciół książki i biblioteki.

Na pamiątkę spotkania, każdy uczestnik otrzymał od autorki, naklejkę z kolorową grafiką i zakładkę do książki.
Efektem kreatywnego spotkania jest wystawa prac, którą można oglądać w bibliotece do końca kwietnia.

AG