na zdjęciu widoczny stolik z książkami i piórnikami, na środku leży książka, w koło stolika widać ręce pracujących przy stoliku dzieci

W piątkowe przedpołudnie dzieci z Samorządowego Przedszkola w Przybysławicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Trwają przygotowania do zakończenia roku szkolnego i czas przygotować prezenty.

Zajęcia rozpoczęliśmy od lektury książki „Słonie w naszym domu” Stephanie Schneider. Główną bohaterką tej opowieści jest Fisia i jej nowi sąsiedzi z czwartego piętra. Kim mogą być i czy mają dzieci? Zastanawia się dziewczynka. Okazuje się, że to słonie. Czy takie wielkie stworzenia mogą mieszkać na czwartym piętrze? Co na to sąsiedzi? Przekonajcie się sami czytając tę niezwykłą historię.

na zdjeciu widoczna ławka z przyborami szkolnymi i książkami, przy ławce pracują dzieci, widok z góry

Nie zawsze jest łatwo być „nowym” w jakimś miejscu. Nie należy się bać nieznanego, tylko jak Fisia cieszyć się na wieść o nowych lokatorach. Od września przedszkolaki będą nowymi uczniami w szkole. Wszyscy są na tę chwilę podekscytowani i już czekają z niecierpliwością. Kto wie, jakie przygody ich spotkają.

na zdjęciu widoczne kartki z podziękowaniami leżące na parapecie

Po dyskusji dzieci usiadły do stolików i rozpoczęły pracę nad kartkami z podziękowaniami dla pracowników przedszkola.

KG

Galeria zdjęć