grupa przedszklaków i z pomocą dorosłych opiekunów przygotowuje prace plastyczne zrolek po papierze toaletowym

Za nami kolejne spotkanie z dziećmi z przedszkola Happy Kids Academy w Zielonkach. Tym razem pogoda dopisała, a świecące od rana wiosenne słońce zachęcało do wyjścia na zewnątrz. Pełne zapału i werwy maluchy były zachwycone przygotowanym dla nich projektem wykonania kurczaczka. Zadanie wymagało sporo dokładności i pilnego powtarzania kolejnych etapów tworzenia eko-zabawki z rolki po papierowych ręcznikach.

dzieci stoją przy stole i wykonują pracę plastyczną

Po oklejeniu pociętej wcześniej rurki paskiem żółtego papieru, należało zamontować od środka czerwony grzebyk i pomarańczowe łapki. Największy problem stanowiły oczy kurczątka - dla trzylatków odklejenie papierowego zabezpieczenia warstwy z klejem to nie lada wyzwanie, ale od czegóż są opiekunowie? Wspólnymi siłami poradziliśmy sobie i z tym problemem.

 grupa dzieci siedzi w kole na dywanie, ręce trzymają w górze

Pozostały jeszcze do doklejenia skrzydełka oraz czerwony dziobek i mini zabawka mogła doschnąć, w czasie gdy maluchy przeszły do działu z literatura dla najmłodszych, gdzie usadowiwszy się na dywanie wysłuchały najnowszej opowieści o ulubionej przez wszystkie polskie dzieci Kici Koci.

grupa dzieci siedzi na dywanie w czytelni i ogląda książki

Potem był czas na zupełny relaks, czyli zabawę i oglądanie najciekawszych książek, które same  uśmiechały się do dzieci z bibliotecznych półek. Aż żal się było żegnać…

JR

Galeria zdjęć