W dniu 21 lutego 2012 roku o godz. 10 w Bibliotece w Węgrzcach odbyły się warsztaty plastyczne dla najmłodszych czytelników. Naszym gościem była Pani Elżbieta Wasiuczyńska – polska malarka, ilustratorka książek dla dzieci. Autorka znana m.in. z takich książeczek jak : Pan Kuleczka, Bajka o ślimaku Kacperku, kilku bajek z kolekcji Dziecka – Jaś i Małgosia, Brzydkie kaczątko, O rybaku i złotej rybce, Pan Twardowski, Kot w butach i Smok wawelski.

 

 

Pani Wasiuczyńska jest autorką ilustracji do ponad 20 książek. Wiele z nich otrzymało liczne nagrody i wyróżnienia. Książka autorska „Mój pierwszy alfabet” zdobyła prestiżową nagrodę w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2009. Jej książeczki są mądre i zabawne z oryginalną szatą graficzną, bajecznie kolorowe, ciepłe i przyjazne dla dzieci.

W dniu 21 lutego w Bibliotece w Węgrzcach odbyły się ciekawe i interesujące zajęcia plastyczne, podczas których autorka zapoznała dzieci z różnymi technikami plastycznymi stosowanymi w swoich pracach. Szczególną uwagę poświęciła technice kolażu. Podczas zajęć dzieci wyczarowały fantazyjne ilustracje ze ścinków krawieckich, cekinów i  guziczków. Ilustratorka prezentowała swoje autorskie ksiażki a następnie rozdała nalepki z piękną grafiką. A efektem tego kreatywnego spotkania jest wystawa prac dzieci, którą można oglądać w bibliotece do końca lutego. 

 

 

Serdecznie zapraszam

Anna Gzyl