Postanowiłyśmy, że ten miesiąc zostanie przez nas poświęcony doceupage’owi. Cel tym bardziej słuszny, że od września dołączyła do nas nowa koleżanka, która bardzo chciała nauczyć się tej techniki. Już po kilku minutach zauważyłyśmy, że rośnie na naszych oczach nowy talent! Drewniana deseczka, którą zaczęła ozdabiać pod czujnym okiem doświadczonej „ręcznej działaczki” zmieniła się w prawdziwe cudo.

 

 

Sama technika nie jest trudna, ale niezbędna jest wyobraźnia i to coś, co pomaga w kilku pojemnikach z kolorowymi serwetkami odszukać pasujące do siebie, a przede wszystkim do ozdabianego przedmiotu, motywy serwetek. A ile przy tym śmiechu i zabawy, wiemy tylko my...

 

 

Dwa tygodnie zajęło nam ozdobienie pomalowanie i ozdobienie kilku zakładek, deseczki, dwóch chusteczników, skrzynki na klucze i szklanych pucharków. Teraz czekają już tylko na wyschnięcie i ostatnie poprawki, a my już buszujemy w zbiorach serwetek, by wyłowić wszystkie motywy odpowiednie do wykorzystania przy ozdabianiu lampionów na świąteczne stały. Stało się już tradycją, że co roku mamy nowe wzory, więc przed nami nowe wyzwania.

 

 

Galeria zdjęć

JR