Dnia 12.05.2011 w bibliotece odbyły się zajęcia literacko plastyczne z grupą przedszkolną z Przedszkola Samorządowego w Bibicach pod hasłem „Zagadki ze świata bajki”. Dzieci wysłuchały fragmentów bajek a następnie odgadywały ich tytuły.

Czytane były min. „Kot w butach”, „Czerwony Kapturek”, „Śpiąca Królewna”, „Kopciuszek”, „Calineczka”, „Brzydkie Kaczątko”, „Mała Syrenka”, „Słowik” oraz „Księżniczka na ziarnku grochu”. Dzieci popisały się bardzo dobrą znajomością treści bajek. Efektem spotkania jest wystawa prac ilustracji do ulubionej bajki.

Zajęcia odbyły się z okazji Tygodnia Bibliotek. Biblioteka została obdarowana przez dzieci  przedszkolne książeczkami. Na koniec spotkania dzieci poczęstowano słodyczami i soczkiem.