Rankiem, 17 października dzieci z klasy „0” Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej odwiedził pracownik biblioteki w Przybysławicach. Była to dla uczniów pierwsza tego typu lekcja, jednakże  na pytania o bibliotece odpowiadali bez problemów.

Wszyscy również znali bohatera spotkania - KUBUSIA PUCHATKA, który niedawno obchodził swoje urodziny. Dzieci wymieniły również innych mieszkańców „Stumilowego lasutj. Królika, Sowę, Prosiaczka, Tygryska i innych. Później wszyscy rozsiedli się wygodnie i wysłuchali opowiadania z książki A.A. Milne’a  o tym, jak Puchatek idzie z wizytą i wpada w potrzask. Kubuś Puchatek odwiedził jednego ze swoich przyjaciół – Królika, zjadł u niego małe „co nieco” i uwiązł w drzwiach. Dzięki pomocy Krzysia i innych przyjaciół udało się go jednak wyciągnąć.  Nikt nie miał wątpliwości co do morału tej historii – nigdy nie należy się przesadnie objadać. Na pocieszenie dla biednego książkowego misia, wszyscy przekazali mu swoje życzenia bawiąc się w „głuchy telefon”. Choć powtarzane słowa lekko się zmieniały w trakcie przebytej drogi, to na pewno ucieszyły solenizanta.

Miś, który po hucznych obchodach swego święta poszedł zmęczony spać, żegnał się z nami pozostawiając dzieciom słodkości. A my czekamy na kolejną, bajkową lekcję biblioteczną.

KG