W czwartek 17 października w Bibliotece Publicznej w Węgrzcach odbyło się spotkanie urodzinowe Kubusia Puchatka. Na bal przybyli wielbiciele misia – dzieci z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach wraz z wychowawcami Panią Małgorzatą Krewniak i Panią Barbarą Magierą.

W czwartek 17 października w Bibliotece Publicznej w Węgrzcach odbyło się spotkanie urodzinowe Kubusia Puchatka. Na bal przybyli wielbiciele misia – dzieci Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach wraz z wychowawcami Panią Małgorzatą Krewniak i Panią Barbarą Magierą.

Choć pogoda za oknami nie była najlepsza, maluchy w doskonałych humorach przybyły na zajęcia. Warto wspomnieć o pięknych strojach, czapeczkach urodzinowych i pluszakach, które dzieci zabrały ze sobą do biblioteki. Po wspólnym przywitaniu, został przeczytany list od Kubusia Puchatka, pozostawiony w bibliotece dla dzieci. Kiedy wiadomość została przeczytana, przedszkolaki obejrzały bajeczkę z ich ulubionym bohaterem. Następnym zadaniem z którym dzieci musiały się zmierzyć, było rozwiązywanie zagadek. Ich tematyką byli mieszkańcy Stumilowego Lasu. Skoro obchodziliśmy urodziny, nie mogło zabraknąć tortu. Wszyscy razem upiekliśmy go dodając po kolei odpowiednie składniki. Kiedy ciasto było już gotowe, zdmuchnęliśmy  świeczkę i zaśpiewaliśmy 100 lat! Jak wspomniał w swoim liście Puchatek, zostawił dla dzieci słodkie „co nieco”.

Po krótkiej przerwie na degustację słodkich pierniczków, przedszkolaki przystąpiły do zabaw taneczno – ruchowych doskonale się przy tym bawiąc. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania piosenek.  Na koniec urodzinowej imprezy, dzieci na ręce pani bibliotekarki, złożyły laurkę urodzinową dla Jubilata, oraz miodek, który wszyscy zajadaliśmy ze smakiem.

Spotkanie wszystkich przyjaciół Kubusia Puchatka z całą pewnością można zaliczyć do udanych. Z niecierpliwością czekamy na kolejną rocznicę, która już za rok.

Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Smyk z C.H. Bonarka, zabawa odbyła się w bajecznie udekorowanej bibliotece, a każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

ŻB