W tym roku obchodzimy już  87. Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka. Urodziny Kubusia Puchatka przypadają na dzień 14 października, co wiąże się z rocznicą pierwszego wydania (14.10.1926 r.) w Anglii książeczki A.A. Milne’go  pt. „Kubuś Puchatek”.

W tym roku obchodzimy już  87. Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka. Urodziny Kubusia Puchatka przypadają na dzień 14 października, co wiąże się z rocznicą pierwszego wydania (14.10.1926 r.) w Anglii książeczki A.A. Milne’go  pt. „Kubuś Puchatek”.

Z tej okazji w dniu 15 października, naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Chata Skrzata” w Węgrzcach.

W tym dniu na świętowanie urodzin najsympatyczniejszego misia, przyszła grupa starszaków pod opieką wychowawczyń, Pani Iwony Fluder-Węgrzyn i Pani Magdaleny Modrzeckiej.

Przedszkolaki przyszły do biblioteki ze swoimi ulubionymi, pluszakami. Mali goście prezentowali przyniesione Kubusie, Tygryski, Kangurki i Króliczki, opowiadając o nich ciekawe historie.

Wiele wrażeń dostarczył uczestnikom spotkania, oglądany film o przygodach Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Następnie dzieci z ochotą przystąpiły do wykonania urodzinowych laurek dla solenizanta.

Po krótkiej przerwie na degustację słodkich pierniczków i Kubusiowego miodku,  rozpoczęło się prawdziwe misiowe brykanie : podskoki, skłony, pajacyki i wężyki w rytm piosenek „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”i „Pluszowy Miś”.

Przyjęcie urodzinowe minęło niepostrzeżenie i zabawa dobiegła końca.

Dzięki nawiązaniu współpracy  z C.H. Bonarka City Center  przy ul. Kamieńskiego 11 w Krakowie, sklep firmowy SMYK MEGASTORE ufundował zabawki zabawa odbyła się w bajecznie udekorowanej bibliotece, a każdy uczestnik otrzymał upominek z serii Smyk Megastory.