„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie.

A na tej fladze biel jest i czerwień.

Czerwień-to miłość, biel-serce czyste…

Piękne są nasze barwy ojczyste”.

Święto Flagi biblioteka obchodziła z dziećmi z dwóch przedszkoli. Odwiedziły nas kolejno grupa IV z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach pod opieką wychowawczyń p. Agnieszki Babisz i Magdaleny Wójcik, oraz grupa „Motylków” z Niepublicznego Przedszkola „Kubisiowy Ogród” pod opieką wychowawców p. Agnieszki Kukawka i Tomasza Pałuka.

W odświętnie przystrojonej w barwy narodowe bibliotece, przedszkolaki wykazały się znajomością „katechizmu polskiego dziecka” recytując strofy Władysława Bełzy –„Kto ty jesteś ? Polak mały....”

Wysłuchały wiersza Cz. Janczarskiego p.t. „Co to jest Polska?”, oraz opowiadania J.J. Szarków o „Orle Białym i biało-czerwonej fladze”.

Podczas zajęć poznały  pojęcia: ojczyzna, patriotyzm, godło i hymn narodowy. Już od najmłodszych lat dzieci uczą się szacunku do symboli narodowych.

Słuchając odtwarzanych majowych piosenek, wykonały kredkami obrazki, ilustrując piękno ulubionego regionu Polski. Przeglądały specjalnie wybrane albumy ukazujące piękno naszej Ojczyzny, od Tatr do Bałtyku.

Na zakończenie spotkania dzieci dostały od bibliotekarki chorągiewki, którymi ochoczo machały wracając do przedszkoli.

AG.