W dniach od 16 do 27 lutego w Bibliotece Publicznej w Przybysławicach odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Ferie z książką”.  Chociaż był to czas zimowych wyjazdów , chętnych do udziału w warsztatach nie brakowało...

W dniach od 16 do 27 lutego w Bibliotece Publicznej w Przybysławicach odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Ferie z książką”.  Chociaż był to czas zimowych wyjazdów , chętnych do udziału w warsztatach nie brakowało...

W poniedziałek, pełni zapału i chęci do pracy wystartowaliśmy. Warsztaty plastyczne „Kwiaty z bibuły” zachęciły najmłodszych czytelników do działań. Po ponad 2 godzinach ciężkiej, ale jakże efektywnej pracy powstały piękne, kolorowe maki, róże i tulipany.

Następnego dnia odbyły się zajęcia dla maluchów. Program obejmował m.in. czytanie bajek oraz zaczarowane warsztaty plastyczne.

Środa upłynęła pod znakiem języka angielskiego. W tym dniu rozwiązywano krzyżówki i czytano obcojęzyczne książki.

W piątek w przybysławickiej czytelni królowały nauki ścisłe – fizyka i chemia. Przygotowane doświadczenia, wywarły duże wrażenie na przybyłych gościach. Balony, sznurek, linijka, papier, jabłka, duża butelka, zapałki, jajko, gazeta to „składniki” potrzebne do wykonania pokazów. Udane badania sprawiły widowni niezwykłą radość.

24 dnia lutego bibliotekarz złożył wizytę dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Promyczek w Januszowicach i Brzozówce. Zgodnie z tradycją spotkanie rozpoczęło się od przeczytania bajki, tym razem była to historia kota w butach.  Opowieść zawarta była w książce p.t. : „Baśnie mojego dzieciństwa” autorstwa Marzeny Kwietniewskiej-Talarczyk. Tego dnia każdy przedszkolak własnoręcznie wykonał „kocią” zakładkę do książki i wziął udział w zabawach taneczno-ruchowych.

W ostatni dzień ferii zorganizowano kolejną, trzecią już noc w bibliotece pt. „W pałacu królowej zimy”. Śmiałkowie z klas 3-6 szkoły podstawowej spędzili niezwykły i pełny wrażeń wieczór.

Ferie minęły nam bardzo szybko. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do przybysławickiej biblioteki.

ŻK