Czym są emocje? Jak je rozpoznawać i wyrażać, by nikogo nie skrzywdzić? Odpowiedź na te pytania poznały maluchy z Niepublicznego Przedszkola Promyczek w Brzozówce, które w dniu dzisiejszym uczestniczyły w lekcji bibliotecznej, prowadzonej w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Maluchy wysłuchały pouczającego opowiadania autorstwa Lidii Ippoldt o złoszczącej się często Pysi, wyrządzającej innym krzywdę oraz o czarodziejskim sposobie na opanowanie złości zaproponowanym przez krasnoludka – łaskotaniu i głaskaniu. Później długo dyskutowały o przyczynach i przejawach złości, a także o innych negatywnych emocjach. Chwilę później dzieci wzięły udział w zabawie p.t.: "Krąg uczuć”, która polegała na przedstawieniu różnych emocji za pomocą mimiki twarzy i gestów . A wśród nich pojawiły się m. in.: strach, smutek, złość i zazdrość.

Przyszedł czas na wykonanie pracy plastycznej. Promyczki  przystąpiły do przygotowania dla siebie „głaszczących rąk”, które mają im przypominać o pomyśle krasnoludka. Na koniec zajęć dzieci otrzymały słodką niespodziankę.

Nasze zajęcia miały bardzo edukacyjny charakter. Maluchy obiecały, że od dziś będą szczególnie dbać o swoje zabawki a przede wszystkim o dobre relacje z kolegami i koleżankami w przedszkolu, bez których nie było by już tak wesoło.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu, który biblioteka realizuje przy współpracy z ZS w Korzkwi.

ŻK