We wtorek przedpołudniem 16 stycznia Bibliotekę Publiczną w Zielonkach odwiedzili uczniowie pierwszej, drugiej i trzeciej klasy Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Woli Zachariaszowskiej.

Dzieci dowiedziały się jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką, z zaciekawieniem poznawały tajniki pracy w bibliotece i chętnie dzieliły się opiniami na temat swoich ulubionych książek.

Dzieci podczas lekcji bibliotecznej miały okazję wcielić się w rolę bibliotekarza i samodzielnie, pod okiem opiekunów, skatalogować książkę.

Uczniowie pierwszej i trzeciej klasy odwiedzili również Izbę Regionalną, w której mogli dokładnie oglądnąć wszystkie elementy stroju Krakowiaka i Krakowianki, przyjrzeć się z bliska sztuce ludowej oraz dowiedzieć się co w gwarze oznacza szabaśnik, spyrka i zielonka. Starsze dzieci dowiedziały się też czym jest kultura ludowa i niematerialne dziedzictwo naszego regionu. Z największym entuzjazmem uczniów spotkała się możliwość przymierzenia tradycyjnych strojów krakowskich i zapozowania w nich do zdjęć.