W czwartek 20 października maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek” w Januszowicach i Brzozówce uczestniczyły w lekcji bibliotecznej poświęconej niesfornej wiewiórce Basi.

Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat zmian, jakie zaszły w przyrodzie - o kolorowych liściach, zwierzętach szykujących się do snu zimowego, orzechach i jabłkach, które zbieramy.

Następnie dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowiadania pt. „Kłopoty wiewiórki Basi”. Bohaterka owej bajki nie chciała pomagać przy jesiennych zbiorach zapasów. Czas spędzała tylko na zabawie czego później bardzo żałowała. Na szczęście z pomocą przyszli przyjaciele. Dzięki opowiadaniu przedszkolaki zapoznały się z bardzo ważnym stwierdzeniem, które wyjawiła Sowa Mądra Głowa:

„W życiu nie może być inaczej,
jest czas na zabawę i jest czas na pracę”

Zgodnie ze słowami Sowy Mądrej Głowy szybko zabraliśmy się za pracę. Przedszkolaki miały za zadanie za pomocą bibuły zrobić puszystą kitkę wiewiórce, a następnie pokolorować resztę rysunku. Wspólna praca zespołowa okazała się genialnym pomysłem. Powstała piękna różnobarwna wiewiórka z puszystym rudym ogonkiem.

Na pożegnanie Promyczki wzięły udział w zabawie ruchowej „Tańcząca wiewióreczka”.

Spotkanie zwieńczyły pamiątkowe fotografie oraz słodka nagroda. Serdeczne podziękowania za miły prezent od Promyczków z Januszowic.
Kolejne zajęcia już za miesiąc. Do zobaczenia!

KK