W dniu dzisiejszym w naszej bibliotece odbyło się pierwsze  powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawialiśmy „Botanikę duszy” amerykańskiej pisarki Elizabeth Gilbert.

Omawiana  książka to powieść psychologiczno-filozoficzna przedstawiająca panoramę społeczeństwa angielskiego początków XIX w. Jest to zarazem utwór przedstawiający życie i perypetie niezwykłej bohaterki, której całe swoje życie, dane było spędzić na badaniu świata. Jest to opowieść o botanice i tajemniczych zakamarkach ludzkich dusz.

Utwór „Botanika duszy” jest książką trudną, choć  napisaną w sposób bardzo interesujący. Uważnemu czytelnikowi szczególnie rzucają się w oczy dwie rzeczy: po pierwsze doskonałe przygotowanie merytoryczne autorki, która przekazuje nam mnóstwo  informacji o epoce, historii i odkryciach naukowych tamtych czasów. Drugą rzeczą, jest poczucie humoru i niebanalny styl jakim posługuje się autorka. Zebrani jednogłośnie orzekli, że książka była warta przeczytania.

dr Tomasz Dudek