W bibliotece w Przybysławicach odbyło się we wtorek spotkanie autorskie z  p. Marcinem Mellerem - autorem książek „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” oraz „Między wariatami”. Bibliotekarka z Przybysławic – p. Katarzyna Gazda rozpoczęła spotkanie od przywitania gościa i krótkiego przedstawienia jego osoby wszystkim zebranym.

W bibliotece w Przybysławicach odbyło się we wtorek spotkanie autorskie z  p. Marcinem Mellerem - autorem książek „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” oraz „Między wariatami”. Bibliotekarka z Przybysławic – p. Katarzyna Gazda rozpoczęła spotkanie od przywitania gościa i krótkiego przedstawienia jego osoby wszystkim zebranym.

Pan Marcin od razu nawiązał doskonały kontakt ze zgromadzoną widownią i nawiązując do zdjęć, które publiczność mogła oglądać na wyświetlanej prezentacji przedstawił obraz Gruzji i Gruzinów, jaki poznał podczas swych podróży. A był to opis niezwykłych ludzi bardzo dumnych ze swego dziedzictwa i tradycji, roztańczonych i rozśpiewanych, ludzi wesołych i pełnych optymizmu gotowych zarazić tym każdego. Na widowni, co chwilę słychać było radosne śmiechy. Bardzo szybko zgromadzeni słuchacze włączyli się w rozmowę z gościem, który chętnie odpowiadał na wszelkie pytania i przytaczał zabawne anegdoty.

Podczas krótkiej przerwy w opowieści naszego gościa wystąpiła p. Irina Shiukashvili, Gruzinka polskiego pochodzenia zamieszkująca naszą gminę. Zaprezentowała zebranym fragmenty narodowych tańców Gruzji i przytoczyła kilka ciekawych historyjek związanych z mentalnością swoich rodaków.

Spotkanie zakończyło się po godzinie 20. Do autora ustawiła się długa kolejka po książki i autografy. Pan Marcin powiedział, że chętnie odwiedzi naszą bibliotekę ponownie, oczywiście prezentując nową książkę.

Bardzo dziękujemy za to spotkanie, którego radosna atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy firmie Dom Wina w Krakowie za przygotowanie niespodzianki dla uczestników.

KG