Wprawdzie jeszcze gdzieniegdzie leżą ostatnie skupiska śniegu, wprawdzie szaro i buro dookoła, ale my już wyczekujemy wiosny i pierwszych słonecznych marcowych dni.

Takiej pięknej o „bezdennie zielonych oczach” wiosny szukała główna bohaterka zbioru opowiadań Liliany Bardijewskiej pt. „Moja ciotka sroka”. Książka, wydana przez Wydawnictwo „bis”, składa się z sześciu opowieści, z których dzieci mogą się dowiedzieć: dlaczego gruszki nie rosną na wierzbie, jak obudzić śpiącą Zimę, skąd się wzięły pisanki, dlaczego biedronki są czerwone, co to znaczy zajęcza odwaga i skąd na świecie wzięły się choinki?

Dzisiejsze przedpołudnie z tą właśnie książką spędziły dzieci z Przedszkola Samorządowego w  ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Po dyskusji na temat wysłuchanych opowieści przedszkolaki pozowały do wspólnego zdjęcia z nową lekturą, po czym przyszedł czas na wspólną zabawę. Tym razem była to „Zabawa Biblioteka”, z serii zajęć biblioterapeutycznych wykorzystywanych w pracy z dziećmi, która wymagała od uczestników wyjątkowego skupienia, dobrej pamięci i refleksu. Wszyscy bawili się wyśmienicie, zasłużyli więc na słodką nagrodę w postaci lizaczka.

JR