W Tygodniu Bibliotek dnia 15 maja 2012 r. Biblioteka Publiczna w Węgrzcach gościła grupę starszaków z Niepublicznego Przedszkola „Chata Skrzata” w Węgrzcach prowadzonego przez Panią Dyrektor Agatę Kalandyk. Dzieci odwiedziły nas pod opieką wychowawczyń p. Joanny Kozień i p. Elżbiety Brach. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z ofertą biblioteki dla najmłodszych czytelników. Oglądane barwne, pięknie wydane książeczki wzbudzały zachwyt i zainteresowanie.

Po krótkiej rozmowie wprowadzającej w tematy związane z biblioteką i książką, dzieci w skupieniu wysłuchały czytanej książeczki Justyny Wacławik pt.: „Prawdziwy Przyjaciel”. Autorka zabrała nas do lasu, gdzie mieszka uczynny Zając, prawdziwy przyjaciel każdego z leśnych zwierzątek, służący pomocą, ilekroć ktoś jej potrzebuje. Niestety, w obliczu tragedii fałszywi przyjaciele go zawodzą, a każdy woli skupić się na swoich sprawach. Wspólna lektura tej historii oraz rozmowa na temat postaw prezentowanych przez zwierzęta pokazała dzieciom ideę przyjaźni oraz nauczyła rozróżniać tę prawdziwą od fałszywej. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek i słodki poczęstunek.