Tradycyjnie już w Tygodniu Bibliotek spotykamy się po zapadnięciu zmroku w Bibliotece w Przybysławicach by wspólnie się bawić, jeść i tworzyć. Tym razem w piątek, 11 maja, 28 osób postanowiło uczestniczyć w tych niezwykłych zajęciach bibliotecznych.

Zebraliśmy się w czytelni na dywanie, po kilku słowach przywitania i krótkim wyjaśnieniu, co tym razem wykonamy, bezzwłocznie zabraliśmy się do pracy. Czekało na nas naprawdę duże wyzwanie – domek wróżki. Ta misterna konstrukcja to nie lada wyzwanie, ale wspólnymi siłami z małą pomocą udało się osiągnąć zamierzony cel.

 

Do częściowo złożonej konstrukcji dzieci przyklejały najpierw dach, później kominy, parapety i okiennice. Wyzwaniem okazały się schody i balkon. Gdy udało się wszystkie elementy przytwierdzić, przyszła kolej na malowanie. Pomysłów było bardzo wiele, dzieci wspaniale się spisały.

 

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na coś słodkiego i nie tylko. Niestety tak nas wciągnęła praca, że na film nie wystarczyło czasu. Nadrobimy to następnym razem.

 

Galeria zdjęć

KG