W dniu 28 marca węgrzecką bibliotekę odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kubisiowy Ogród”. Grupa „Motylków” pod opieką wychowawczyń Marty KlimekBożeny Malewskiej-Walczak przyszła świętować nadejście nowej pory roku.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania wiersza Beaty Kołodziej pt. „Wiosna”. Po czym nastąpiła ożywiona dyskusja na temat widocznych oznak wiosny, o budzącej się do życia przyrodzie. Przedszkolaki stwierdziły, że ciepłe promienie słońca, pierwsze widoczne już kwiatki, zielone pąki na krzewach oraz śpiew ptaków, wskazują, że wiosna już przyszła i roztacza w koło swój czar.


Następnie dzieci przystąpiły do ozdabiania sukni „Pani Wiosny”. Przygotowanymi  z kolorowej bibuły i papieru  kwiatkami, pięknie stroiły Wiosnę. Jeszcze motylek i ptaszek – słychać było głosy, musi być wszystko to, co przynosi najpiękniejsza pora roku. Każdy z uczestników wykonał również pracę indywidualną, kolorując rysunek. Było wspólne śpiewanie piosenek i rozwiązywanie zagadek o tematyce wiosennej. Na zakończenie spotkania maluchy przeglądały pięknie ilustrowane książeczki dziecięce.


AG.

Galeria zdjęć