„Kocham Cię Polsko” - pod takim hasłem w dniu 12  listopada  świętowaliśmy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wychowankowie Pani  Małgorzaty Krewniak z  Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach wzięli udział w zajęciach o tematyce patriotycznej.

W odświętnie przystrojonej bibliotece, dzieci chórem powtarzały słowa z  „ katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bełzy  Kto ty jesteś? – Polak mały….  Pięknie odśpiewały hymn oraz wykazały się doskonałą wiedzą na temat barw narodowych, godła i hymnu państwowego.

Po wysłuchaniu legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”, przyszła pora na losowanie i rozwiązywanie  rebusów i zagadek z zakresu wiedzy o Polsce. Słuchając odtwarzanych piosenek,  pokolorowały przygotowane  motywy patriotyczne. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem  oglądały barwne albumy ukazujące piękno naszej Ojczyzny oraz okolicznościową wystawkę, ukazującą postać Marszałka Józefa Piłsudskiego dowódcę I Brygady Legionów Polskich.

Lekcja patriotyzmu i nauka szacunku do symboli narodowych wypadła na piątkę z plusem. Na zakończenie spotkania, uśmiechnięte dzieci z biało-czerwonymi chorągiewkami  ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.