W dniu 15 maja 2015 r. Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zakończyła obchody „Tygodnia Bibliotek”. Od rana świętowaliśmy wspólnie z dziećmi i wychowawcami  z Przedszkola  Samorządowego w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach  kierowanym przez Dyrektor Katarzynę Włodarczyk, Niepublicznego Przedszkola „Chata Skrzata” kierowanym przez Dyrektor Agatę Kalandyk i Niepublicznego Przedszkola „Kubisiowy Ogród” kierowanym przez Dyrektor Joannę Kubik.

Przedszkolaki przyszły poprzebierane za bohaterów  ulubionych bajek . Bibliotekarka wręczyła dzieciom klucz do „Zaczarowanego Skarbca Wiedzy”. Po trzykrotnym wypowiedzeniu przez dzieci hasła „Sezamie otwórz  się…” drzwi biblioteki zostały otwarte. Tu czekały wyeksponowane  bajki, baśnie i legendy. Mieliśmy wrażenie, jakby te uśmiechnięte, bajkowe postacie, wyszły z tych książeczek.  Po  obejrzeniu wystawy wyruszyliśmy dookoła naszej miejscowości w bajkowym korowodzie.

Szły księżniczki, królewny, wróżki, kurczaczki, biedronki, aniołki, kowboje, diabełki, widoczny był Batman, Spiderman, rycerz, była również Baba Jaga z miotłą, Czerwony Kapturek i długo, długo… by wymieniać, nie brakowało nikogo. Sprzyjająca pogoda wprawiła wszystkich w radosny nastrój. Również mijającym nas przechodniom na widok takiego kolorowego bajkowego przemarszu rozjaśniały się twarze w uśmiechu.

AG