Tydzień bibliotek jest bogaty w wiele atrakcji dla czytelników w każdym wieku, również tych najmłodszych. We wtorek i środę mieliśmy przyjemność gościć grupy cztero i pięciolatków z Przedszkola Samorządowego w Zielonkach. Na dzieci jak zawsze czekało wiele atrakcji.

Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajki o Frankline, który udał się do biblioteki, aby założyć sobie konto i wypożyczać książki. Milusińscy zapoznali się z pracą jaką wykonują bibliotekarze, dowiedzieli się jak należy zachowywać się w czytelni, oraz poznali zasady poszanowania książek i higieny czytania.

Następnie z wielkim zapałem wszystkie dzieci przystąpiły do wykonania kolorowych zakładek do książek, które na pewno będą im dobrze służyć w czasie czytania ich ulubionych bajek.

Ale to nie był koniec atrakcji. W drugim dniu wizyty poznaliśmy przygody „Kota w butach”. Żartobliwa historia miłości biednego, prawdomównego Janka z piękną księżniczką, dzięki sprytowi kota kończy się szczęśliwie. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że kłamstwo jest złe i że prawdomówność zawsze wygrywa, ale odrobina rozumu nigdy nie zaszkodzi.

Przedszkolaki bibliotekę opuszczały z uśmiechami na twarzach i już zapowiedziały się z kolejną wizytą.

S.B-Ch.