W dniu dzisiejszym rozpoczęliśmy Tydzień Bibliotek 2015, który potrwa do 15 maja. Pierwszą atrakcją przygotowaną przez Bibliotekę w Przybysławicach był wykład poświęcony postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, na który zostali zaproszeni uczniowie klas piątych i szóstych Szkół Podstawowych w Owczarach i w Korzkwi.

Postać Marszałka zawsze wzbudzała i nadal wzbudza wiele emocji. Absolwentka UJ historyk - Sylwia Białowiejska-Chuchmacz w przygotowanej prezentacji i wykładzie, przedstawiła go jako niewątpliwie niezwykłego człowieka, ale również nie pozbawionego wad. Z pewnością była to osoba, której nie można było odmówić talentu przywódczego oraz charyzmy prawdziwego wodza. W tak trudnych czasach jak  I wojna światowa i rok 1918 r. w rodzącej się na nowo II Rzeczypospolitej, jego rola w kształtowanie nowego państwa jest nieceniona. Józef Piłsudski zawsze będzie dla nas symbolem walki o wolą niezależną Polskę.

Po południu o godzinie 17:00 odbył się quiz historyczny związany z postacią Naczelnego Wodza. Udział w konkursie wzięli uczniowie szkoły podstawowej. Miejsce pierwsze zajęli: Kamila Krzywda, Kacper Windys i Wojciech Krzywda. Miejsce drugie: Maja Dobosz, Ania Kolarska i Donata Grudnik. Miejsce trzecie: Karolina Synowska, Nikola Roś i Julia Biesiada. Wszyscy zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i cennymi nagrodami.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do biblioteki nie tylko po książkę, ale i do udziału w konkursach organizowanych przez przybysławicką filię.

S. B-CH.