Wiosna to bez wątpienia najpiękniejsza pora roku. To czas, kiedy wszystko budzi się do życia - również my! Na kilka dni przed kalendarzową wiosną dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zielone Nutki” w Trojanowicach uczestniczyły w lekcji bibliotecznej.

Po przywitaniu, maluchy z uwagą wysłuchały opowiadania pt.: „Pierwszy dzień wiosny”, pochodzącego ze zbioru „Bajki dla Przedszkolaka”, których autorką jest Ewa Stolarczyk. Krótka, zrozumiała historia oraz kolorowe i zabawne ilustracje rozbudziły wyobraźnię dzieci i zachęciły do dalszych działań. Nawiązując do opowiadania i swojej wiedzy, przedszkolaki wymieniały oznaki nowej pory roku. Następnie zaśpiewały piosenkę p.t. „Idzie wiosna” i wzięły udział w zabawach ruchowych.

Na zakończenie spotkania dzieci uczestniczyły w zajęciach z atreterapii. Każdy przedszkolak otrzymał klej, nożyczki i dwie kolorowe kartki papieru. Za ich pomocą stworzył piękne, kolorowe kwiatki.

W podziękowaniu za fantastyczne zajęcia dzieci otrzymały słodki upominek.

Wszystkim maluchom i opiekunom życzę WIOSNY w sercu i WIOSNY za oknem  :)

Do zobaczenia w kwietniu!

ŻK