Przed Świętami Bożego Narodzenia zawsze jest wiele rzeczy do zrobienia, trzeba ubrać choinkę, przygotować dekoracje i prezenty. Ale mimo tak wielu zajęć uczniowie z klasy „0” w Woli Zachariaszowskiej zarezerwowali sobie czas na zajęcia z bibliotekarzem z fili w Przybysławicach.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat gwiazdkowych podarunków, potraw, które dzieci, jak co roku znajdą na wigilijnym stole, świątecznego drzewka i wszystkich pyszności, które przygotują mamy i babcie do jedzenia. I oczywiście nie mogliśmy zapomnieć o Świętym Mikołaju, o którego brodzie było nasze dzisiejsze opowiadanie. Wszyscy przyznaliśmy zgodnie – nie należy jeść zbyt wielu słodyczy na raz. Bo podobnie jak bohaterów czytanki może nas rozboleć brzuch.

Trochę wcześniej uczniowie otrzymali piękne drzewko, które zdążyli już przystroić lampkami. Kolejnym etapem naszego spotkania było wykonanie łańcucha. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy i na efekty nie było trzeba długo czekać. Powstał bardzo długi i kolorowy choinkowy łańcuch, w który uczniowie z pomocą wychowawczyni szybko założyli na choinkę. Na pożegnanie dzieci zaśpiewały Pani z Biblioteki piosenkę o prezentach, jakie chciałyby dostać. W nagrodę otrzymały słodki upominek.

Wszystkim pracownikom i uczniom Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!

KG