We wtorek mróz szczypał w uszy a szron pomalował trawniki na biało. Jednak dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek” w Brzozówce już od rana wypatrywały wizyty bibliotekarki z filii w Przybysławicach.

We wtorek mróz szczypał w uszy a szron pomalował trawniki na biało. Jednak dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek” w Brzozówce już od rana wypatrywały wizyty bibliotekarki z filii w Przybysławicach.

Na dzisiejszych zajęciach rozmawialiśmy o niezwykłym gościu który ma nas odwiedzić już niebawem, czyli o Świętym Mikołaju. Przedszkolaki z entuzjazmem opowiedziały o prezentach które chciałyby otrzymać. Opowiadanie którego wysłuchały dzieci nosiło tytuł  „Prawdziwy Święty Mikołaj”. Wszyscy malcy zgodzili się z autorem, Mikołaj jest tylko jeden, ale ma wielu naśladowców którzy swoim przebraniem chcą wszystkim sprawić radość.

W podziękowaniu za piękne paczki które co roku otrzymujemy 6 grudnia, wszyscy  razem przygotowaliśmy  dla Świętego Mikołaja czarodziejskie niewidzialne ciasto i zaśpiewaliśmy piosenkę tylko dla niego. Przyszedł czas na zabawę, przedszkolaki dobrały się w pary i jako renifery pomogły rozwieść prezenty. W nagrodę Święty Mikołaj przesłał list z podziękowaniem, który w jego imieniu odczytał bibliotekarz. Oczywiście załączył do niego słodką niespodziankę.

Dzisiejsze zajęcia już się kończą. Następne spotkanie w Nowym Roku.

KG