Moja dziewczyna ma dzisiaj maturę
nie ma czasu dla mnie w ogóle
nie śpi po nocach, strasznie się boi
szkoda mi dziewczyny mojej...

Tak za dwa tygodnie zaśpiewają nasi tegoroczni Maturzyści. A co słychać w na spotkaniach z językiem polskim w Bibliotece w PrzybysławicachW piątkowe popołudnie spotkaliśmy się z Maturzystami na ostatnich już zajęciach przedmaturalnych z języka polskiego. Tym razem omawialiśmy książkę, która współczesnej polskiej pisarce-dziennikarce Hannie Krall, przyniosła największą sławę. Chodzi o wywiad z Markiem Edelmanem, Zdążyć przed Panem Bogiem.

Podczas wszystkich spotkań, które rozpoczęły się w listopadzie 2012 roku, omawialiśmy lektury, ćwiczyliśmy rozwiązywanie testów maturalnych, pisaliśmy wypracowania w oparciu o fragmenty znanych i mniej znanych lektur i ćwiczyliśmy czytanie ze zrozumieniem. Maturzyści mogli tez liczyć na wskazówki dotyczące swoich prezentacji maturalnych.

Teraz przyszedł czas na samodzielną naukę przed egzaminem dojrzałości, ale za wszystkie spotkania, zaangażowanie i ożywienie Biblioteki w Przybysławicach podczas piątkowych spotkań, serdecznie dziękuję Ani, Magdzie, Magdzie, Izie i Łukaszowi. Życząc im powodzenia na maturze i wiary w siebie, czekam na nich w bibliotece. Mam nadzieję, że nie zapomną o tym, ile frajdy daje czytanie książek, których nikt nam nie narzuca. Trzymam za Was mocno kciuki!

MR