Tydzień Otwartej Edukacji w tym roku obchodzimy od 10 do 15 marca. Jest to czas, w którym instytucje na całym świecie promują otwarte zasoby edukacyjne, projekty związane z ich tworzeniem i wykorzystywaniem, a także skupiają się na zwiększaniu świadomości na temat otwartej edukacji.

Co ma z tym wspólnego Biblioteka w Przybysławicach? Otóż realizuje ona różnorodne zajęcia edukacyjne takie jak: kurs komputerowy, języka angielskiego i warsztaty plastyczne.

Kurs języka angielskiego przeznaczony jest dla dorosłych, seniorów, a także maturzystów, którzy przed egzaminem dojrzałości chcą zwiększyć swoją wiedzę.  Zajęcia są skonstruowane tak, aby ich użytkownicy uczyli się myśleć po angielsku. Każdy, kto odwiedzi przybysławicką bibliotekę, może skorzystać z zajęć .

Od 3 marca w naszej bibliotece rozpoczęła się już III edycja kursu komputerowego. W programie między innymi: postawy obsługi komputera, organizacja i zarządzanie danymi, obsługa edytora tekstu Word, podstawy obsługi przeglądarki i jej podstawowych funkcji. Będziemy poruszać temat bezpieczeństwa w sieci, poczty elektronicznej, przydatnych portali, bezpiecznych zakupów i bankowości internetowej. Nasza czytelnia dysponuje czterema komputerami stacjonarnymi i laptopem, co pozwala każdemu kursantowi pracować na samodzielnym stanowisku. Kurs potrwa 3 miesiące, do maja bieżącego roku. Przeznaczony jest dla oso bób dorosłych – w szczególności seniorów.

Warsztaty plastyczne to nowość, którą od grudnia 2013 roku oferuje Biblioteka w Przybysławicach. Miłośnicy rękodzieła, w każdy czwartek, podejmują nowe wyzwania, na których do tej pory powstały m.in. : bombki bożonarodzeniowe, pisanki wielkanocne, kwiaty z bibuły czy robione na drutach szaliki i swetry. Zajęcia prowadzone są pod okiem instruktorów i są całkowicie bezpłatne.

Wszystkich chętnych chcących skorzystać z naszej oferty, serdecznie zapraszamy!

ŻB