W dniach 10-11 września 2012 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbyły się kolejne szkolenia w ramach programu Biblioteka +.

Zajęcia o tematyce „Podnoszenie efektywności osobistej i zawodowej” poprowadził trener Michał Stolarczyk. Szkolenie objęło blisko piętnastoosobową grupę pracowników bibliotek publicznych województwa małopolskiego. Plan wykładów dotyczył: planowania kariery zawodowej, zarządzania własnym wizerunkiem, asertywności, skutecznej komunikacji międzyludzkiej, roli grupowych oraz stresu i radzenia sobie z nim. Uczestnicy mogli przećwiczyć nabytą widzę w czasie praktycznych ćwiczeń. Interesującym zagadnieniem była problematyka zarządzania własnym wizerunkiem w ujęciu pracy bibliotekarza. Na koniec zajęć uczestnicy przygotowali i odegrali scenki z zagadnienia asertywności.

Bibliotekę w Zielonkach reprezentowały panie Anna Gzyl i Magdalena Rogowska.