25 września w murach Niepublicznego Przedszkola Baśniowa Kraina zorganizowano warsztaty dla dzieci, podczas których maluchy w twórczy sposób interpretowały utwór „Marta i ufoludek” autorstwa Wojciecha Widłaka.

Po wysłuchaniu historii mali czytelnicy chętnie zabierali głos – opisywali wygląd ufoludka oraz odpowiadali na pytania bibliotekarki.

Zwieńczeniem spotkania była zabawa ruchowa „Ziemia i Kosmos” oraz warsztaty plastyczne, podczas których maluchy pokolorowały ufoludkowe obrazki.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu  „Czytam sobie w bibliotece. Zamysłem akcji jest promocja czytelnictwa, skierowana do najmłodszych czytelników.

Na zajęciach wykorzystano materiały, które Biblioteka otrzymała od organizatorów przedsięwzięcia.

ŻK