Jesienne liście
tańczą sobie tańczą
czerwone złociście.

Ewa Szelburg-Zarembina

W dniu 29 września, we wtorkowe przedpołudnie do biblioteki zawitały dzieci z grupy VII pod opieką wychowawczyni p. Ewy Przybyła z Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach z siedzibą w Bibicach.

Przedszkolaki idąc  do biblioteki szukały pierwszych oznak jesieni. Zaobserwowały,  jak nowa pora roku roztacza wokoło swój czar. Dzieci przyniosły kolorowe liście, jarzębinę, szyszki i kasztany.Po krótkim powitaniu z radością przystąpiły do wspólnej zabawy  tj. przystrajania sukni „Pani Jesieni” listkami i gałązkami w kolorach żółci, czerwieni i złota. Następnie z uwagą wysłuchały opowiadania pt. „Jesień jeżyka” autorstwa Zofii Poletyło.

Ciekawe opowiadanie z barwnymi ilustracjami było tematem podjętej dyskusji.Dzieci chętnie opowiadały, o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie, o cechach charakterystycznych jesieni i  skarbach jakie jesień w koszyku niesie, o gromadzeniu zimowych zapasów przez leśne zwierzątka.

Kolejnym punktem spotkania były zajęcia plastyczne podczas, których dzieci malowały przygotowane  wcześniej kolorowanki z motywami jesiennymi.Wszystkie prace zostały wyeksponowane w bibliotece.Nie zabrakło również wspólnego śpiewu i słodkiego poczęstunku.

AG.