W środę tuż przed południem bibliotekarka z Przybysławic odwiedziła uczniów z klasy „0” uczęszczających do Zespołu Szkół w Woli Zachariaszowskiej. Dzieci w doskonałych nastrojach przywitały gościa szerokim uśmiechem.

Wszyscy razem usiedliśmy wygodnie i mali klubowicze wysłuchali bajki „Wielkanocny zajączek”. Głównym bohaterem opowiadania był Adaś, którego za złe zachowanie wróżki zamieniły w zajączka. Zebrani zgodnie przyznali, że nikt nie powinien robić innym głupich żartów, zwłaszcza przed Wielkanocą, kiedy wszyscy są bardzo zajęci przygotowaniami i sprzątaniem.

Następnym punktem naszego spotkania był konkurs zagadek. Dzieci poradziły sobie znakomicie i odgadły wszystkie szarady bez podpowiedzi. Później uczniowie przystąpili do zdobienia pisanek. Powstało wiele bardzo pięknych i kolorowych prac.

Na zakończenie spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci wszyscy razem bawiliśmy się w zabawę „z koszyczka, do koszyczka”. Za udane zajęcia maluchy otrzymały słodkie lizaki.

Wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcom pragniemy złożyć gorące życzenia: zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy – pracownicy Biblioteki Publicznej w Przybysławicach.

KG