23 marca, w poniedziałkowe przedpołudnie w murach Szkoły Podstawowej w Owczarach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Po kilkutygodniowej przerwie, przyszedł czas na nową lekturę i nowe wyzwania.

Na zajęciach uczniowie wysłuchali bajki psychoedukacyjnej i psychoterapeutycznej pt.: „Kamil - pogromca smoka” autorstwa Urszuli Lisowskiej - Kożuch.

W opowiadaniu poznajemy małego królewicza Kamila, mającego trudności w czytaniu. Szkolne niepowodzenia sprawiły, że zaczął on… obgryzać paznokcie. Jednak pewnego dnia wszystko się zmieniło. Książe musiał zmierzyć się ze złym smokiem i… swoimi słabościami.

Bajkoterapia pozwala dziecku poznać własne problemy i uczucia, oraz wzmocnić wiarę w siebie. Pomaga w przezwyciężeniu lęków związanych z różnymi sytuacjami. Utwory o tym charakterze sprawiają, że dzieci zaczynają rozumieć świat, w którym żyją i przestają czuć się samotnie.

Mali czytelnicy w skupieniu wysłuchali kilkunastostronicowej historii. Okazało się, że pomimo występującego smoka, który budził strach większości uczniów, bajka przypadła do gustu nie tylko chłopcom, ale i dziewczynkom.

Kolejnym punktem spotkania były warsztaty plastyczne. Uczniowie z wikliny papierowej tworzyli ramki na zdjęcia. Skręcając kolorowe tutki, przyklejali je według własnych upodobań, tworząc różnorodne wzory i kształty. Niestety na dokończenie prac zabrakło nam czasu. W związku z tym klubowicze obiecali, że ramki dokończą w domu. Widząc ich zapał do pracy postanowiłam się odwdzięczyć, ogłaszając konkurs z nagrodami na najpiękniejszą pracę. Wyniki zostaną ogłoszone podczas kolejnej lekcji bibliotecznej, która odbędzie się w kwietniu!

W spotkaniu wzięły udział: klasa 0, I, II i III.

Warto dodać, że książka omawiana na spotkaniu DKK jest w zasobach przybysławickiej filii. Zapraszamy więc do biblioteki!

ŻK