24 marca w bibliotece w Węgrzcach odbyło się wielkanocne spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu  Książki. W świątecznej scenerii pisanek, palm i wiosennych kwiatów podjęliśmy dyskusję na temat przeczytanej książki.

Krakowska pisarka Bogna Ziembicka w powieści p.t. Tylko dzięki miłości przedstawiłahistorię niespełnionej miłości głównych bohaterów: Polki  Zuzanny i Joachima – Niemca z Prus Wschodnich. Ich życie przedstawione jest  w formie dziennika – pamiętnika i osobistych zapisków. Śledząc losy bohaterów mieliśmy okazję zasmakować uroków innego świata, w którym żyło się inaczej. Ważną rolę pełniło kino, urządzane bale, podróże, ludzi łączyły o wiele silniejsze więzi. Autorka przybliżyła nam wydarzenia polityczne z lat trzydziestych XX wieku i nastroje przed zbliżającą się wojenną zawieruchą. Uczestników dyskusji urzekł przedstawiony klimat  ówczesnego drogiego nam Krakowa.

Atrakcją wielkanocnego spotkania DKK był występ dzieci z gr. VII z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach.  Przedszkolaki przedstawiły program wokalno-muzyczny, przygotowany przez panie Annę Jandurę i Magdalenę Wójcik. Taniec, śpiew i wierszowane życzenia, oraz upominki od najmłodszych przyjęto z zachwytem i wielkim wzruszeniem. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przy wielkanocnym stole zasiedli z nami zaproszeni goście tj. sołtys Węgrzc pan Augustyn Jach, przewodnicząca Koła Seniorów pani Zofia Kot i przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich pani Maria Masłowska.

Dyrektor Biblioteki pan Mariusz Zieliński złożył wszystkim świąteczne życzenia i tradycyjnie obdarował wielkanocnym zajączkiem.

AG