Z rzeczy tego świata zostaną tylko dwie: poezja i dobroć. I więcej nic
                                                                  /Cyprian Kamil Norwid/

Dnia 27 czerwca 2013 roku w Bibliotece Publicznej w Węgrzcach odbyło się spotkanie Zofii Daszkiewicz  z czytelnikami. Podczas wieczoru poetyckiego promowano nowy tom wierszy poetki, zatytułowany „Przywoływanie minionego czasu”

 Spotkanie rozpoczęła Anna Gzyl – starszy bibliotekarz Filii w Węgrzcach, jak zawsze serdecznie witając przybyłych gości. Przedstawiła bohaterkę wieczoru Zofię Daszkiewicz, informując o Jej dotychczasowej twórczości poetyckiej, recytacjach w różnych miejscach oraz otrzymanych nagrodach i odznaczeniach. 

Potem głos należał już do poetki, która najpierw z wrodzona skromnością podziękowała za zaproszenie i obecność na Jej wieczorze, a następnie przeczytała wybrane wiersze, w których ukazała różnorodność swojej liryki. Liczne dygresje spowodowały, że między autorką a słuchaczami wytworzył się ciepły klimat świadczący o więzi między poetką a odbiorcami. Autorka, bogata doświadczeniami ciekawego życia, szuka tego, co ludzi łączy, a nie rozdziela. Słowami-kluczami charakteryzującymi poezję Zofii Daszkiewicz są m.in.: człowiek, miłość, uśmiech i przemijanie.

Poetka propaguje model radosnej wiary, wskazującej człowiekowi sens życia, pozwalając mu odnaleźć swoje miejsce w relacji z Bogiem, człowiekiem i światem.

Ciekawa scenografia wieczoru poetyckiego utrzymana w romantycznym klimacie, blask nastrojowej lampy, letnie kwiaty, subtelna muzyka zbudowały niepowtarzalny nastrój i pozwoliły uczestnikom spotkania przeżyć chwile głębokiego wzruszenia i nostalgii, skłaniając do refleksji nad sensem życia.

W poetyckim wieczorze uczestniczyli Dyrektor Biblioteki Publicznej w Zielonkach Pan Mariusz Zieliński, Pani Anna Sieńko - Radna Gminy Zielonki, Pani Zofia Kot - Przewodnicząca Koła Seniorów w Węgrzcach, Pani Maria Masłowska - Przewodnicząca Koła Gospodyń w Węgrzcach, uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w bibliotece, nauczyciele, czytelnicy i sympatycy biblioteki z Węgrzc, Bibic, Bosutowa i Krakowa.

Wieczór upłynął w życzliwej atmosferze przy lampce szampana i słodkim akcencie. Prowadzono rozmowy świadczące o niepowtarzalnych chwilach wzruszeń i refleksji. Poetkę obdarowano kwiatami okazując ogromną radość i wdzięczność za spotkanie.