Tydzień Bibliotek nieuchronnie dobiega końca. Na zakończenie tych wyjątkowych dni, 13 maja Bibliotekę w Przybysławicach odwiedziła grupa zerówkowiczów z Zespołu Szkół w Korzkwi.

Piątkowe zajęcia poświęciliśmy lekturze pt.: „Muminek i zaginiona luneta”. Któż z nas nie zna Muminków – tłuściutkich, białych stworków, które dzięki fińskiej pisarce, Tove Jansson, od dawien dawna budzą pozytywne emocje zarówno w dzieciach, jak i w osobach dorosłych? Dzięki ponadczasowości postaw i zachowań mieszkańców Doliny, Ich popularność po dzień dzisiejszy nie słabnie.

Do Doliny Muminków przyszła wiosna. Muminek z utęsknieniem wyczekiwał powrotu Włóczykija z jego zimowej wyprawy. Too-Tiki postanawia pożyczyć Miminkowi lunetę, aby mógł wypatrywać przyjaciela. Niestety cenny przedmiot, zaginął w tajemniczych okolicznościach. Na szczęście, wszystko skończyło się dobrze…

Zainspirowani opowiadaniem uczniowie, kolorowali ilustracje przedstawiające Muminkową rodzinę. Wszyscy zostali nagrodzeni pysznymi lizakami, a nagrody były naprawdę zasłużone, bowiem wykonane prace były przepiękne!

Na zakończenie zajęć dzieci oglądały bajkę ze swoimi ulubionymi bohaterami.

Za miesiąc kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, do którego dni odliczają sympatyczni zerówkowicze.

 ŻK