Dziś rano dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Zaczarowany ołówek" uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Na spotkaniu rozmawialiśmy o obchodzonym niedawno święcie wszystkich pluszowych misiów.

 

 

Gdy tylko maluchy usiadły w kręgu, rozpoczęliśmy dyskusję o tym, co jest potrzebne, aby urodziny były udane. Dzieci zgodnie przyznały, że najważniejszy jest tort, prezenty i oczywiście goście. Wspólnie zastanawialiśmy się, czy najbardziej znany niedźwiadek świata również świętuje w Stumilowym Lesie. Później przedszkolaki wysłuchały opowiadania "Miś łasuch", którego główny bohater pokonał wiele przeszkód, by zdobyć swój ulubiony smakołyk.

 

 

W części plastycznej naszych zajęć najpierw wybraliśmy trójkę ochotników, którzy stali się modelami na portrety niedźwiadków. Dzieci nieruchomo położyły się na arkuszach papieru i spokojnie czekały, aż wychowawca obrysuje je dookoła. Do każdego tułowia dorysowaliśmy uszy i zabawny pyszczek. Przedszkolaki podzieliły się na grupy i ozdobiły misie różnymi technikami. Najmłodsi pokolorowali swojego misia, starsi natomiast wykleili pracę ścinkami i bibułą.

Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali kolorowe naklejki.

 

Galeria zdjęć

KG