25 listopada obchodzony jest jako Dzień Pluszowego Misia. Ta dobrze znana wszystkim dzieciom na świecie zabawka stała się bohaterem wielu książek i filmów dla najmłodszych. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy już w piątek razem z wychowankami Niepublicznego Przedszkola "Baśniowa Kraina" w Woli Zachariaszowskiej.

 

 

Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy o ulubionych misiach dzieci. Na pierwszym miejscu został oczywiście wymieniony Kubuś Puchatek. Maluchy wymieniły również imiona swoich przytulanek, przecież są dla nich bardzo ważne. Dzieci wysłuchały również opowiadań o przygodach pluszowych misiów, niezwykłych urodzinach, jakie zorganizowali Kubusiowi przyjaciele oraz o pewnym niedźwiadku, który przepadał wprost za malinami.

 

 

 

Na zajęciach nie mogło zabraknąć pracy plastycznej. Dzieci usiadły przy stoliczkach grupami i na przygotowanych wcześniej rysunkach naklejały kawałki kolorowej bibuły. Powstały piękne, puchate i kolorowe prace. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały pieczątki – oczywiście z misiem.

 

Galeria zdjęć

KG