grupa przedszkolaków na tle regału z książkami
We wczorajszy słoneczny dzień Bibliotekę Publiczną w Zielonkach odwiedziła liczna grupa dzieci z pobliskiego Uniwersytetu Malucha. Wielu spośród przedszkolaków pierwszy raz miało okazję być w bibliotece, dlatego nasze spotkanie zaczęliśmy od oprowadzenia grup między regałami z książkami. Dzieci mogły dowiedzieć się jak pracuje biblioteka, w jaki sposób wypożycza się książki i przekonać się na własne oczy, które z ulubionych baśni, opowiadań i historii można znaleźć na naszych półkach. Był też czas na wysłuchanie wiersza Juliana Tuwima "Ptasie radio" i rozmowy o powracających na wiosnę ptakach oraz innych oznakach wiosny, jakie mogliśmy znaleźć w książce "Każdy jest cudem" opowiadającej o podróży żaby i myszki. Przy okazji przedszkolaki pokazały nam, że dobrze wiedzą jak należy obchodzić się z książkami, mówiąc o tym, jak dbają o własne czytanki w domu i przedszkolu. Przy pomocy pracowników biblioteki dzieci wykonały też na pamiątkę pełne kwietnych pieczątek i kolorowych naklejek notesiki, które zabrały ze sobą do domów.
zdjęcie przedszkolaków na tle regału z książkami

Bardzo miło było nam gościć przedszkolaków i Panie opiekunki z Uniwersytetu Malucha. Jesteśmy pewni, że teraz, gdy wszystkie dzieci wiedzą już czym jest biblioteka i po co się ją odwiedza, to jeszcze nie raz spotkamy się w bibliotece Zielonkach!

zdjęcie przedszkolaków na tle regału z książkami