Już po raz drugi, koło fotograficzne FOCUS, którego opiekunem jest Pan Ryszard Cabała, zorganizowało w Bibliotece Publicznej w Zielonkach spotkanie z podróżnikami i wielkimi pasjonatami fotografii, Państwem Laurą i Zdzisławem Dec. Odbyło się ono 5 czerwca  i dotyczyło tym razem wyprawy do Indochin, zupełnie innej niż ta, którą Państwo Dec odbyli po Ameryce Południowej, gdyż i z tej wyprawy 15 maja mieliśmy okazję i ogromną przyjemność, podziwiać piękną przyrodę i kulturę uwiecznione na wspaniałych zdjęciach.

Już po raz drugi, klub fotograficzny FOCUS, którego opiekunem jest Pan Ryszard Cabała, zorganizowało w Bibliotece Publicznej w Zielonkach spotkanie z podróżnikami i wielkimi pasjonatami fotografii, Państwem Laurą i Zdzisławem Dec. Odbyło się ono 5 czerwca  i dotyczyło tym razem wyprawy do Indochin, zupełnie innej niż ta, którą Państwo Dec odbyli po Ameryce Południowej, gdyż i z tej wyprawy 15 maja mieliśmy okazję i ogromną przyjemność, podziwiać piękną przyrodę i kulturę uwiecznione na wspaniałych zdjęciach.

Na co dzień Państwo Dec są rodzicami dwóch radosnych chłopców, którzy byli obecni na prezentacji i chociaż są jeszcze mali, na pewno z wielkim zainteresowaniem śledzą rezultaty wypraw rodziców, chociażby oglądając zdjęcia i słuchając opowieści mamy i taty. A jest czego słuchać bowiem wczorajsza 60 minutowa prezentacja, „przysporzyła” słuchającym jej  22 osobom, tylu wrażeń, że wszyscy byli zachwyceni nie tylko strojami małżeństwa i tym, że Pan Zdzisław świetnie zdawał relacje z przebytej podróży m. in. do Bangkoku, Tajlandii czy Wietnamu. Zachwyt dotyczył kolorowych zdjęć przeplatanych nastrojową muzyką  z motywami tajskimi oraz filmów autorstwa Pana Rafała Jastrzębskiego, doskonale oddających klimat tamtejszej kultury. Jedzenie koników polnych, przejście przez jednię wśród rozpędzonych motorów, którymi na co dzień podróżuje ludność Tajlandii, zwiedzanie świątyń  z posągami Buddy, czy uczestnictwo w „wodnym targu”, to tylko niektóre atrakcje, o których mogliśmy usłyszeć z ust podróżników.

Na zakończenie spotkania, po gromkich brawach, kierownik Biblioteki, Pan Mariusz Zieliński wręczył Państwu Laurze i Zdzisławowi symboliczne podziękowanie, z nadzieją, że tak ciekawi mieszkańcy Zielonek nadal będą dzielić się doświadczeniami z przebytych podróży. Czekamy na to z niecierpliwością!

To było ostatnie spotkonie klubu fotograficznego Fokus, przed wakacyjną przerwą.

Magdalena Rogowska