Praktyki studentów z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

W tym roku Biblioteka Publiczna w Zielonkach włączyła się w realizację  studenckich praktyk zawodowych w ramach projektu „Aktualizacja kształcenia akademickiego bibliotekarzy pracujących w małych bibliotekach gminnych”. Program ten przygotowany przez Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz Polskie Towarzystwo Bibliologiczne w Warszawie jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek i wspierany jest przez Global Libraries, zaś jego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która na ten cel otrzymała grant od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W dniu 1 marca praktyki w naszej bibliotece rozpoczęły trzy studentki II roku Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UP im. KEN w Krakowie. Dwie studentki w czasie 60- godzinnych praktyk będą zdobywają praktyczną wiedzę o pracy w bibliotece w naszej głównej siedzibie, zaś trzecia studentka poznaje arkana swojego przyszłego zawodu w naszej filii w Węgrzcach.

W zamian za umożliwienie studentom praktycznego uczestniczenia w wielu czynnościach bibliotekarskich, niezbędnych do prawidlowego funkcjonowania biblioteki publicznej, Biblioteka Publiczna w Zielonkach otrzyma grant w postaci książek o łącznej wartości nie wyższej niż 1000,00 zł.