Okaż dziecku trochę uwagi, a odbierzesz w zamian znacznie więcej.”

Te słowa można odnieść nie tylko do dzieci, ale także do dorosłych. Ale o tym, że sprawdzają się one szczególnie w stosunku do dzieci, przekonałam się podczas dzisiejszej, pierwszej wizyty w Baśniowej Krainie, Niepublicznym Przedszkolu w Woli Zachariaszowskiej.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i Dyskusyjnego Klubu Książki dla Malucha, Biblioteka Przybysławicach zorganizowała spotkanie z 18 PrzedszkolakamiBaśniowej Krainy , aby tym samym zachęcić dzieci, ale i rodziców, do częstego sięgania po książkę. Dzieci przyjęły mnie bardzo ciepło, choć z małym dystansem, który na końcu spotkania zniknął zupełnie, niczym bańka mydlana. Po krótkim przedstawieniu siebie i pracy w bibliotece, maluchy wysłuchały trzyminutowej bajki o Dwóch przyjaciołach i niedźwiedziu. Odpowiadały na pytania z dużą łatwością, co świadczyło tylko o tym, że skupiały swoją uwagę podczas czytanego im opowiadania.

Nasze spotkanie uświetniła piosenka W leśniczówce…, o Leśniczym i zajączku, która spodobała się dzieciom i sami próbowali się jej nauczyć, naśladując moje ruchy. Kolejnym punktem naszego spotkania była druga bajka, tym razem o Kłamliwym pastuszku. Dzieci i tym razem były skupione na czytanym opowiadaniu, a po zakończeniu historii o niegrzecznym chłopcu, równie błyskotliwie odpowiadały na pytania, jak w przypadku pierwszej bajki.

Na zakończenie zaśpiewaliśmy jeszcze raz piosenkę W leśniczówce… Dzieci w nagrodę za aktywny udział w spotkaniu otrzymały słodkie lizaki i pożegnały się ze mną może w nadziei na następne spotkanie, podczas którego będą słuchali kolejnej ciekawej opowieści… Do zobaczenia w grudniu!

MR