W piękne, słoneczne, listopadowe przedpołudnie odbyło się kolejne spotkanie w Przedszkolu Samorządowym w Zielonkach z naszym bibliotekarzem.

Tym razem tematem spotkania była pewna koszatka, która miała jedną wadę – była strasznym śpiochem i całymi dniami spała w gniazdku uwitym z trawy. Pewnego dnia wpadła w łapy łasicy Kryśki, która postanowiła ją zjeść na kolację. Co było dalej? Żeby poznać małego śpiocha i jego przygody, dzieci z dwóch grup przedszkolnych VII i VIII, w skupieniu wysłuchały opowiadania autorstwa Marka Ezry pt. "Wielka przygoda śpiocha", wydanego przez wydawnictwo Egmont.

Potem pięknie odpowiadały na wszystkie pytania bibliotekarza, związane z przeczytaną właśnie lekturą w nagrodę za poprawne odpowiedzi przedszkolaki wysłuchały opowiadania z morałem zat. „Kurczątko i zboże”, które uczy, czym może skończyć się samowolne oddalenie się od mamy, co kilkoro z dzieci znało już z własnych doświadczeń.

Po dyskusji nadszedł czas na rysowanie ilustracji do wybranego przez siebie opowiadania, a nagrodą za plastyczne wizje bohaterów były kolorowe cukierki. Wszystkich chętnych poznania przygód koszatki i kurczątka zapraszamy do naszej biblioteki!