6 lutego w czwartkowe przedpołudnie biblioteka zaprosiła dzieci z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach do wspólnej zabawy w „Krainie zimowej baśni”. W zajęciach literacko – plastycznych z przerwami na piosenki, pląsy i zabawy wzięli udział wychowankowie p. Anny Kurek i p. Beaty Firlińskiej.

6 lutego w czwartkowe przedpołudnie biblioteka zaprosiła dzieci z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach do wspólnej zabawy w „Krainie zimowej baśni”. W zajęciach literacko – plastycznych z przerwami na piosenki, pląsy i zabawy wzięli udział wychowankowie p. Anny Kurek i p. Beaty Firlińskiej.

Uczestnicy spotkania aktywnie brali udział w pogadance na temat aktualnej pory roku. Dzieci wymieniały charakterystyczne cechy zimy,  opowiadały jak przyroda przygotowuje się do jej przetrwania. Z radością opowiadały o ulubionych sportach zimowych i korzystaniu z uroków zimy. Przedszkolakom bardzo spodobała się zabawa w losowanie i rozwiązywanie zagadek, oczywiście o tematyce zimowej. Następnie po kilku minutowej zabawie ruchowej z piosenką w tle, przyszła pora na czytanie książeczki.

Dzieci  z zainteresowaniem wysłuchały czytanej bajeczki p.t. „Co to się tak bieli?” ze zbioru „Bajki śniegowe” Mieczysławy Buczkównej. Z historii przyjaciół;  jelonka, wiewiórki, myszki i królika Bezuszka, poznały w jaki sposób zwierzęta leśne przygotowują się do nadejścia zimy. Jakim zaskoczeniem dla malutkiego króliczka był pewien poranek, gdy wszędzie zrobiło się biało a wokoło panowała ogromna cisza. Pierwszy raz widział zimę, znane miejsca wydały się dziwnie obce. Wykonane ilustracje do tekstu i kolorowanki zostały nagrodzone słodką niespodzianką.

AG