W słoneczne poniedziałkowe przedpołudnie, bibliotekarki z Filii w Przybysławicach złożyły wizytę dzieciom z ZS w Owczarach. Tematyką zajęć były przygody mieszkańców Stumilowego Lasu oraz urodziny jednego z najsłynniejszych misiów w historii literatury.

Przywitaliśmy się nietypowo, ale sprawiło to wszystkim dużo radości. Dobierając się w pary, każdy miał za zadanie podać tę część ciała, której nazwę wypowiedział bibliotekarz. Na przyjęcie wszyscy musieliśmy założyć kolorowe czapeczki, które uczniowie samodzielnie ozdobili. Tak przygotowani, ustawiliśmy się w kolorowym korowodzie, starając się utrzymać równowagę, maszerując po sali. Za ten nie lada wyczyn, wszyscy otrzymali słodki jak miodek upominek. Zły humor królika, był tematem przewodnim opowiadania. Ale dzięki pomocy przyjaciół, na twarzy ogrodnika znowu pojawił się uśmiech. Piosenka, którą wykonaliśmy po krótkiej pogadance, wcale nie była taka prosta. Coraz szybsza melodia i taniec, niesamowicie uradowały uczniów. I tym właśnie akcentem nasze spotkanie dobiegło końca.

Dzisiejszą lekcję  biblioteczną można zaliczyć do udanych. Dzieci z niecierpliwością czekają już na kolejne zajęcia, bo jak obiecały bibliotekarki będzie to coś niezwykłego.

ŻB