W przeddzień zakończenia Tygodniowego Święta Bibliotek, do Biblioteki w Przybysławicach zawitali goście z Niepublicznego Przedszkola Baśniowa Kraina w Woli Zachariaszowskiej. Głośne okrzyki radości słychać już było od przekraczającego przez nich progu. A spotkanie różniło się o tyle od innych, bo zaproszona została na nie Pani Ewa Baranik – animator kultury w jednym z krakowskich Domów Kultury.

Na początku dzieci zostały oprowadzone po bibliotece, bo jak twierdziły były w niej po raz pierwszy. Aby dobrze rozpocząć dzień, wszystkie obecne na dzisiejszym spotkaniu osoby, powitały się uściskiem dłoni, powtarzając później to samo, jednak w innej formie: noga do nogi, głowa do głowy, ramię do ramienia, kolano do kolana itp.

Kolejną wesołą i przysparzającą dużo radości zabawą, była Stonoga, w której dzieci nie tylko wykazały sprawność ruchową, ale także podśpiewywali znaną wszystkim piosenkę „Idzie, idzie stonoga… ".

Po aktywnym rozpoczęciu wtorkowych zajęć, przyszedł czas na chwilę ciszy i skupienia. Mali wychowankowie Baśniowej Krainy zobaczyli mini  teatrzyk do utworu Juliana Tuwima pt: „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”. Przeczytany został również wiersz  Jana  Brzechwy pt: „Kłamczucha”. Przedszkolaki z wielką uwagą wysłuchały utworów - doskonale zapamiętały przeczytany tekst, po czym nie miały problemu z odpowiedzią na zadane do tekstu pytania. Morał, który wyniosły zarówno wszystkie dziewczynki, jak i chłopcy brzmiał następująco: Nigdy nie wolno nam nikogo okłamywać, ponieważ kłamstwo jest złe i czyni z nas gorszych ludzi.

Po chwili rozmowy, przyszedł czas na to, aby się rozweselić. Dzieci zatańczyły do dwóch znanych wszystkim piosenek. Były nimi: Kaczuchy oraz słynny utwór Michaela Telo Ai Se Eu Te Pego na gazecie. Następnie dzieciaczki przeszły przez tunel – rekwizyt, który wraz z ogromną stonogą przywiozła ze sobą Pani Ewa. Na koniec zajęć, dzieci pożegnały się z nami, a za wspaniałą współpracę przedszkolaki zostały nagrodzone słodkimi lizakami.

Dzisiejszy dzień, spędzony  w gronie dzieci z Niepublicznego Przedszkola Baśniowa Kraina w Woli Zachariaszowskiej, uświadomił Nam, że zawsze powinniśmy mówić prawdę. Kłamstwo nie prowadzi do niczego dobrego i prędzej czy później wyjdzie na jaw. Bo jak mówi stare przysłowie, kłamstwo ma krótkie nogi.

Dziękujemy Pani Ewie za przybycie na dzisiejsze spotkanie. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocowała w przyszłości. Dziękujemy Pani Dyrektor Baśniowej Krainy Iwonie Wiśniowskiej oraz Paniom wychowawczyniom za zorganizowanie przyjazdu i towarzyszenie dzieciom podczas zabawy w bibliotece.  ŻB