Kolejna odsłona niezapomnianej Nocy w Bibliotece w Przybysławicach już za nami. Po raz kolejny grupa ponad 30 śmiałków wkroczyła w nasze mury by wspólnie się bawić, śmiać, tworzyć, oglądać i sprawdzić swoją odwagę.

 

 

Przed godziną 19 w czytelni przybywało coraz więcej dzieci, wśród nich znaleźli się weterani poprzednich nocy oraz całkiem nowe osoby. Jeszcze chwila oczekiwania, chwila na pożegnanie z rodzicami i zaczynamy. Wszyscy uczestnicy otrzymali naklejki z imionami by ułatwić wszystkim nawiązanie przyjaźni. Po kilku słowach wstępu przystąpiliśmy do pracy nad makietą. Wszystkie dzieci czekało duże wyzwanie – do złożenia była "Chata skrzata". Wszyscy z zapałem zabrali się do sklejania. Każdy mógł liczyć na pomocną dłoń sąsiada i wsparcie. Później przyszła kolej na malowanie.

 

 

Po skończonej pracy zasłużona przerwa i gorąca pizza prosto z pieca. Później wszyscy usiedliśmy w czytelni i obejrzeliśmy film "Tarapaty" przygotowany przez organizatorów na kolejną ogólnopolską "Noc Bibliotek 2018" w której również i my braliśmy udział. Podczas projekcji filmu uczestnicy zajadali się lodami oraz innymi przekąskami.

 

 

Sen zmorzył dzielnych poszukiwaczy przygód bardzo późno w nocy. Ranek nadszedł zbyt szybko. Dzieci przecierały sennie zaspane oczy. Na wszystkich czekało smakowite śniadanie – kanapki z kremem czekoladowym lub masłem orzechowym.

 

 

Tu kończy się kolejna niezapomniana Noc w Bibliotece w Przybysławicach. Wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc oraz rodzicom bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

 

 

Galeria zdjęć

KG