W atmosferze nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy odbyło się kolejne spotkanie z książką maluchów z Niepublicznego Przedszkola „Baśniowa kraina” w Woli Zachariaszowskiej.

W atmosferze nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy odbyło się kolejne spotkanie z książką maluchów z Niepublicznego Przedszkola „Baśniowa kraina” w Woli Zachariaszowskiej.

Dzieci od razu rozsiadły się wygodnie w kręgu by wysłuchać opowiadania. Dzisiaj przedszkolaki usłyszały historię wielkanocnego zajączka – dlaczego wkładamy go do koszyczka. Po opowieści przyszedł czas na rozmowę na temat świątecznych zwyczajów: o tym, co przygotowujemy na święcenie pokarmów, o porządkach i wypiekach, jakie na Wielkanoc przygotowują mamy i babcie.

Następnym punktem naszego spotkania była gra „pisanki i zajączki”. Po usłyszeniu polecenia maluchy miały za zadanie jak najszybciej na nie zareagować. Zabawa sprawiła wszystkim wiele radości. Później przyszedł czas na zagadki, na które przedszkolaki szybko znalazły rozwiązania.

Kolejnym zadaniem przygotowanym przez bibliotekarkę było kolorowanie pisanek. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy. Wszystkie powstałe prace były piękne i kolorowe. Za wspaniałe spotkanie dzieci otrzymały słodkie upominki.

Wszystkim dzieciom, rodzicom i wychowawcom pragniemy złożyć gorące życzenia: zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy – pracownicy Biblioteki Publicznej w Przybysławicach.

KG